Estée Lauder – akustyka w stylu beauty

Estee Lauder to jeden z największych liderów rynku kosmetycznego na świecie. Ponad 70 lat tradycji, rozwoju i innowacji. Marka, którą znają chyba wszyscy, którzy choć przez chwilę zetknęli się z profesjonalnymi rozwiązaniami rynku kosmetycznego.

Nie dziwi więc, że nowa przestrzeń biurowa Polskiego oddziału firmy również postawiła na innowacyjne podejście do pracy biurowej. Oprócz dbałości o komfort akustyczny w całym biurze Inwestor zdecydował się także na stworzenie miejsca, które wymagało znacznie głębszej analizy pod kątem akustyki. Tak powstało pomieszczenie unikalne i niespotykane w innych biurach – autorskie studio nazwane Content Creation Room.

unikalne przeznaczenie pomieszczenia wymagało dogłębnej analizy akustycznej

Pomieszczenie ma służyć tworzeniu na bieżąco treści zarówno fotograficznych, jak i wideo – na potrzeby social-media. Wraz z niezbędnym oświetleniem, tłem czy kamerą konieczne jest zadbanie o odpowiednią adaptację akustyczną pomieszczenia, aby nagrania były pozbawione niepożądanych dźwięków oraz odpowiednio zrozumiałe, bez efektu pogłosu.

Wdrożyliśmy rozwiązanie, które  zaprojektowaliśmy tak, aby tworzyło estetyczną całość.  Dekoracyjna adaptacja akustyczna jest dyskretna, nierzucająca się w oczy i przede wszystkim skuteczna w eliminacji pogłosu. Stanowi również uatrakcyjnienie wystroju wnętrza.

Estee Lauder to marka, która w procesie produkcyjnym stawia na ekologię i troskę o środowisko naturalne. Zatem, także przy projekcie biura nie mogliśmy pozostać obojętni na względy ekologiczne. Panele dekoracyjne Acoustic Design idealnie wpisują się w ten kierunek.

Elementy sufitu zostały wykonane z ekologicznego materiału EcoFelt, który powstaje w procesie przetworzenia plastikowych butelek i opakowań PET, wyłowionych z oceanów. Jest to materiał nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle skuteczny w eliminacji pogłosu i absorpcji dźwięków. Materiał ten posiada silne właściwości pochłaniania dźwięku (NRC > 0,85).

W efekcie naszej współpracy i koordynacji na etapie projektu, powstało pomieszczenie idealnie nadające się do kreatywnej pracy studyjnej, w której panują świetne warunki akustyczne, niezaburzające pracy innym użytkownikom biura.

Skontaktuj się z nami!

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow