Estée Lauder – akustyka w stylu beauty

Estee Lauder to jeden z największych liderów rynku kosmetycznego na świecie. Ponad 70 lat tradycji, rozwoju i innowacji. Marka, którą znają chyba wszyscy, którzy choć przez chwilę zetknęli się z profesjonalnymi rozwiązaniami rynku kosmetycznego.

Nie dziwi więc, że nowa przestrzeń biurowa Polskiego oddziału firmy również postawiła na innowacyjne podejście do pracy biurowej. Oprócz dbałości o komfort akustyczny w całym biurze Inwestor zdecydował się także na stworzenie miejsca, które wymagało znacznie głębszej analizy pod kątem akustyki. Tak powstało pomieszczenie unikalne i niespotykane w innych biurach – autorskie studio nazwane Content Creation Room.

unikalne przeznaczenie pomieszczenia wymagało dogłębnej analizy akustycznej

Pomieszczenie ma służyć tworzeniu na bieżąco treści zarówno fotograficznych, jak i wideo – na potrzeby social-media. Wraz z niezbędnym oświetleniem, tłem czy kamerą konieczne jest zadbanie o odpowiednią adaptację akustyczną pomieszczenia, aby nagrania były pozbawione niepożądanych dźwięków oraz odpowiednio zrozumiałe, bez efektu pogłosu.

Wdrożone rozwiązanie to sufit akustyczny Baffle, który zaprojektowaliśmy tak, aby wraz z elementami oświetlenia tworzył estetyczną całość.  Lekka konstrukcja sufitu listwowego jest dyskretna, nierzucająca się w oczy i przede wszystkim skuteczna w eliminacji pogłosu. Stanowi również uatrakcyjnienie wystroju wnętrza.

ekologiczny sufit listwowy, dzięki dodatkowej pustce powietrznej ma znacznie zwiększoną chłonność akustyczną

Estee Lauder to marka, która w procesie produkcyjnym stawia na ekologię i troskę o środowisko naturalne. Zatem, także przy projekcie biura ni mogliśmy pozostać obojętni na względy ekologiczne. Panele akustyczne Acoustic Design idealnie wpisują się w ten kierunek.

Elementy sufitu zostały wykonane z ekologicznego materiału EcoFelt, który powstaje w procesie przetworzenia plastikowych butelek i opakowań PET, wyłowionych z oceanów. Jest to materiał nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle skuteczny w eliminacji pogłosu i absorpcji dźwięków. Materiał ten posiada silne właściwości pochłaniania dźwięku (NRC > 0,85) oraz wysoką odporność na ogień (klasa B) co umożliwia bezproblemowy montaż pod sufitem. Każdy metr materiału EcoFelt to aż 100 użytych ponownie, półtoralitrowych butelek PET.

W efekcie naszej współpracy i koordynacji na etapie projektu, powstało pomieszczenie idealnie nadające się do kreatywnej pracy studyjnej, w której panują świetne warunki akustyczne, niezaburzające pracy innym użytkownikom biura.

Skontaktuj się z nami!

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow