Akustyka biura Havas Village

Idealna przestrzeń biurowa

HAVAS Group podjęła decyzję o połączeniu siedzib swoich spółek w ramach projektu Havas Village – w ramach nowopowstałej przestrzeni biurowej Moje Miejsce w Warszawie. Lider kreacji, PR-u i marketingu wybrał kompleks biurowy wybudowany przez największego polskiego dewelopera, firmę Echo Investments, zaś za projektem wnętrza stoi firma Colliers International.

Celem poprawy warunków akustycznych panujących w biurze, a także dla uatrakcyjnienia wizualnego wnętrza, firma HAVAS poprosiła nas o pomoc przy adaptacji akustycznej wnętrz.

Przezierne i delikatne kurtyny Acoustic Design doskonale dzielą przestrzeń – zarówno wizualnie, jak i akustycznie.

Design i ekologia

Designerskie i pomysłowe wnętrza biura wymagały od nas dopasowania równie atrakcyjnie wyglądających rozwiązań akustycznych, przy zachowaniu ich nadrzędnej roli – odpowiedniej chłonności akustycznej.

Po przeanalizowaniu charakteru i funkcji przestrzeni zasugerowaliśmy, a następnie wdrożyliśmy rozwiązanie oparte na dekoracyjnych kurtynach o właściwościach akustycznych, o wdzięcznym dla oka kształcie – flake.

Kurtyny zostały wykonane z ekologicznego materiału EcoFelt, który powstaje w procesie przetworzenia plastikowych butelek i opakowań PET, wyłowionych z oceanów. Jest to materiał nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle skuteczny w eliminacji pogłosu i absorpcji dźwięków. Każdy metr materiału EcoFelt to aż 100 użytych ponownie, półtoralitrowych butelek PET!

Kolorystyka kurtyn została dobrana do charakteru wnętrza – dominującej ciemnej szarości i czerwieni nawiązującej do logotypu marki Havas.

Nasze rozwiązania akustyczne z linii produktowej EcoFelt, dzięki unikalnej metodzie produkcji, nie zawierają kleju oraz nie wydzielają formaldehydów. Dzięki dodatkowej powłoce odpychającej są łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji.

Połączenie designu i akustyki jest dla nas codziennością, dlatego też, dzięki uniwersalności i szerokiej palecie kolorystycznej EcoFelt mogliśmy dopasować elementy kurtyn tak, by idealnie wkomponowywały się w wystrój wnętrza, nie zaburzając koncepcji architektów.

Skontaktuj się z nami!

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow