Case study: Inter

Wyzwanie

Siedziba Towarzystwa Ubezpieczeń INTER Polska S.A. mieści się w warszawskim biurowcu West Station I/II na Al. Jerozolimskich. Pracownicy Spółki borykali się z problemem nadmiernej głośności w nowo wydzielonej przestrzeni wspólnej, gdzie jednocześnie pracuje na ten moment kilkunastu pracowników a docelowo dział ma się jeszcze powiększyć.

Ze względu na brak możliwości montażu rozwiązań trwałych, takich jak np. ścianki działowe, zaproponowaliśmy rozwiązanie skuteczne, ale również proste w montażu i demontażu a także atrakcyjne pod kątem designu – dekoracyjne kurtyny i sufitowe wyspy o właściwościach akustycznych. Ze względu na wizję powiększenia się działu, kurtyny oraz wyspy są rozwiązaniem idealnym – nic nie stoi na przeszkodzie, by w przyszłości zamontować kolejne lub zmienić ich umiejscowienie niedużym nakładem pracy.

Modułowe kurtyny Acoustic Design doskonale dzielę przestrzeń: zarówno pod względem hałasu, jak i wizualnie.

Ekologiczne materiały akustyczne

Trójwarstwowe wyspy akustyczne, tworzące miłe dla oka rozwiązanie nawiązujące do chmur, a także modułowa kurtyna akustyczna złożona z kwadratowych paneli, są wykonane z ekologicznego materiału EcoFelt, który powstaje w procesie przetworzenia plastikowych butelek i opakowań PET, wyłowionych z oceanów. Jest to materiał nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle skuteczny w eliminacji pogłosu i absorpcji dźwięków.

Nasze rozwiązania akustyczne z linii produktowej EcoFelt, dzięki unikalnej metodzie produkcji, nie zawierają kleju oraz nie wydzielają formaldehydów.

Precyzja wykonania wysp akustycznych Acoustic Design gwarantuje doskonały efekt wizualny.

Efekt osiągnięty!

Zastosowanie owalnych wysp sufitowych w tej przestrzeni pozwoliło jednocześnie na poprawę akustyki a także nie zaburzyło estetyki pomieszczenia, stanowiąc jedynie jej dodatek i urozmaicenie.

Zastosowanie modułowej kurtyny akustycznej spełniło dwa założenia: znacznie poprawiło akustykę pomieszczenia, a także pozwoliło na wydzielenie fragmentu przestrzeni open-space, w której pracują na co dzień pracownicy innego działu.

Design & Akustyka

Materiał EcoFelt jest na tyle wdzięcznym produktem, że pozwala na praktyczną dowolność, jeśli chodzi o kształt finalnego produktu, wraz z szeroką paletą kolorów do wyboru. Dzięki uniwersalności EcoFelt, mogliśmy dobrać taką kolorystykę elementów kurtyny, by pasowała idealnie do wnętrza.

Skontaktuj się z nami!

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow