Akustyka przestrzeni wspólnych: IQVIA

IQVIA jest światowym liderem w zakresie analizy danych, technologii i wiedzy specjalistycznej pomagającej klientom w rozwoju opieki zdrowotnej i zdrowia ludzi. Polski oddział firmy znajduje się w warszawskim biurowcu D48 przy ul. Domaniewskiej.

Przestrzenie wspólne biura zdecydowanie zachęcały pracowników do spędzania w nich czasu – niestety, niosło to ze sobą skutek w postaci podwyższonego hałasu. Zaistniała konieczność poprawy warunków akustycznych – eliminacji nadmiernego pogłosu w pomieszczeniach oraz zwiększeniu ich chłonności akustycznej.

pracownicy z chęcią wykorzystują panele akustyczne jako „tablice korkowe”

Akustyczne "tablice korkowe"

Tablice te wykonane zostały z ekologicznego materiału EcoFelt, który powstaje w procesie przetworzenia plastikowych butelek i opakowań PET, wyłowionych z oceanów. Jest to materiał nie tylko ekologiczny, ale również niezwykle skuteczny w eliminacji pogłosu i absorpcji dźwięków. Materiał ten posiada silne właściwości pochłaniania dźwięku (NRC > 0,85) oraz wysoką odporność na ogień (klasa B). Każdy metr materiału EcoFelt to aż 100 użytych ponownie, półtoralitrowych butelek PET.

Dzięki zastosowaniu pustki powietrznej panele cechują się wysoką chłonnością akustyczną, a wierzchnia warstwa pozwala na wbijanie pinezek bez uszczerbku dla trwałości panelu.

pustka powietrzna zwiększa chłonność akustyczną paneli ściennych

Rozwiązania akustyczne Acoustic Design z materiału EcoFelt, dzięki unikalnej metodzie produkcji, nie zawierają kleju oraz nie wydzielają formaldehydów. Dzięki dodatkowej powłoce odpychającej są łatwe w utrzymaniu czystości i pielęgnacji.

Oprócz świetnych właściwości czysto-akustycznych, materiał EcoFelt charakteryzuje się również dowolnością przy tworzeniu z niego różnych kształtów, a także pozwala na kreatywne jego wykorzystanie w warunkach biurowych.

Tablice ścienne z filcu

Praktyczną cechą tablic, z punktu widzenia pracy biura oraz ich umiejscowienia, jest możliwość przypinania do nich kartek/ogłoszeń/plakatów etc., dzięki czemu tablica ma funkcje nie tylko akustyczną, ale również informacyjną.

Skontaktuj się z nami!

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow