Call center dla Vivus Polska

Lider wyznacza standardy.

Vivus Finance to jeden z liderów rynku pożyczek internetowych w Polsce. Spółka grupy kapitałowej 4finance Group, której oddziały odnajdziemy w 17 krajach na świecie. Marce Vivus Finance zaufało w samej Polsce, do 2017 roku, ponad półtora miliona klientów i stała się ona wzorem do naśladowania dla konkurencji.

Za tym imponującym osiągnięciem stoi cały sztab ludzi, w tym wielu konsultantów, będących pierwszym kontaktem Klienta z Firmą. W warszawskim biurze zaistniała potrzeba, aby poprawić Pracownikom warunki akustyczne panujące w Open Space, gdzie kilkadziesiąt osób prowadzi przez kilka godzin dziennie rozmowy i konsultacje telefoniczne.

Duża liczba stanowisk telefonicznych w open space wymaga separacji akustycznej.

Walka z hałasem i szumem

Problem akustyczny, z jakim borykali się pracownicy biura polegał głównie na zbyt dużym natężeniu hałasu spowodowanym rozmowami prowadzonymi przez od kilku, do kilkudziesięciu osób jednocześnie. Praca w takich warunkach jest mocno utrudniona, Konsultanci podświadomie zaczynają rozmawiać głośniej by nie dać się zagłuszyć innym współpracownikom i w ten sposób zatacza się błędne koło, w efekcie którego efektywność pracy spada, a hałas panujący we wspólnej przestrzeni staje się nie do zniesienia.

Jak zaradzić takiej sytuacji, gdy nie ma możliwości szybkiej zmiany przestrzeni biurowej? Właśnie z takim pytaniem zgłosiła się do nas firma Vivus.

Wysoka izolacyjność oraz doskonała akustyka – takie są kurtyny Acoustic Design Courtain.

Rozwiązanie, które przyniosło efekt.

Nie ukrywamy – było to dla nas spore wyzwanie. Rozwiązanie, które zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy to panelowe kurtyny. Ich rolą jest fizyczne oddzielenie stanowisk pracowników, a także jednoczesne pozostawienie widoczności pomiędzy stanowiskami w open-space i, przede wszystkim, eliminacja nadmiernego rozprzestrzeniania się dźwięku.

Panele, będące elementami składowymi kurtyny, pokryte są specjalną warstwą akustyczną, zwiększającą chłonność dźwięków. Na prośbę Klienta dobraliśmy kolorystykę paneli do biurowego wnętrza, zaprojektowanego przez uznaną paracownię BitCreative.

Ze względu na specyficzne godziny pracy i brak możliwości zamknięcia biura na czas instalacji wszelkie prace montażowe przeprowadzaliśmy w godzinach nocnych, nie zakłócając codziennej pracy biura.

Kolejny sukces w walce z hałsasem.

W efekcie naszej pracy osiągnęliśmy to co najważniejsze – znaczącą poprawę warunków akustycznych pracy umysłowej, co wiemy bezpośrednio od osób pracujących „na słuchawkach”. Z ich relacji wynika, że w biurze jest znacznie ciszej, a komfort pracy znacząco wzrósł.

Skontaktuj się z nami!

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow

new business / sprzedaż

Tomasz Karwiński

współpraca z architektami

Michał Kłaczkow